از پنجم بهمن ماه

تراكنش های بانكی فاقد كد شهاب در ساتنا برگشت می خورند

تراكنش های بانكی فاقد كد شهاب در ساتنا برگشت می خورند به گزارش گل بخر تمام تراکنش های بانکی فاقد «کد شهاب» از ۵ بهمن ماه در ساتنا برگشت می خورند، بنابراین افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خویش را به بانک اظهار نکرده باشند نمی توانند از این خدمت بهره مند شوند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اعلام نمود که این بانک طی چند سال گذشته در تلاش بوده است هویت صاحبان تراکنش های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر شفاف شود و در همین راستا هم نسبت به راه اندازی «سامانه نهاب» با همکاری سازمان هایی همچون «ثبت احوال کشور»، «ثبت شرکت ها»، «وزارت کشور» و سایر نهادهای ذی ربط اقدام نموده است.
بر این اساس و به منظور عمل به تکلیف قانونی، از روز ۵ بهمن ماه، تمام تراکنش های فاقد «کد شهاب» در «ساتنا» برگشت می خورند.
«کد شهاب» همان کدملی برای اشخاص «حقیقی» و «شناسه ملی» برای اشخاص حقوقی است.
ازاین رو بانک مرکزی بعنوان نهاد سیاست گذار پولی و بانکی، با جدیت هرچه تمام تر فرآیند پیشگیری از انجام تراکنش هایی که به یک شخص حقیقی یا حقوقی معین مربوط نیستند را شروع کرده است و این مهم بلافاصله در سایر سامانه های بین بانکی و بعد از آن در سامانه های درون بانکی اجرا می شود.
بنابراین افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خویش را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند.
یادآور می شود، این اقدام بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانکها و موسسات اعتباری موجود است، تاثیری نخواهد داشت و صرفا حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را برگشت می زند.
در انتها بار دیگر تاکید می شود، با عنایت به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد.1399/11/03
13:29:08
0.0 /5
1021
تگهای خبر: بو , خدمات , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است