با اهمیت ترین آلاینده های هوای تهران كدامند؟

با اهمیت ترین آلاینده های هوای تهران كدامند؟ گل بخر: معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن را با اهمیت ترین آلاینده های هوای تهران ذکر کرد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا محمد رستگاری صبح امروز در حاشیه افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای باغستان شهریار همزمان با هفته هوای پاک با اشاره به اینکه شهرستان های غرب استان تهران رشد جمعیتی فزاینده ای دارند و این اهمیت پایش کیفیت هوا و اطلاع رسانی بموقع به شهروندان را در اینخصوص دوچندان می کند، اظهار داشت: به همین دلیل با تلاش مجموعه محیط زیست استان تهران و همکاری شهرداری شهرستان، ایستگاه سنجش آلودگی هوا در این منطقه نصب و افتتاح شد.

وی با اعلان اینکه در این ایستگاه سنجش آلودگی هوا، سه پارامتر اصلی شامل ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن اندازه گیری می شود، اظهارکرد: این پارامترها هم اکنون با اهمیت ترین آلاینده های هوای تهران هستند و با نصب آنالایزرهای مربوط به این آلاینده ها می توانیم وضعیت کیفی هوای شهر باغستان را پایش نماییم.

رستگاری با اشاره به اینکه این دومین ایستگاهی است که در شهرستان شهریار به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: بهره برداری از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا از دو منظر حائز اهمیت است؛ اول اینکه شهروندان می توانند از وضعیت کیفی هوای منطقه اطلاع پیدا کنند و بیماران در ایام آلوده کمتر خودرا در معرض آلودگی هوا قرار دهند. دوم اینکه در صورت افزایش شدید آلودگی هوا امکان بررسی منابع آلودگی سریع تر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران در آخر با اعلان اینکه باتوجه به وضع موجود تعداد ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در سطح استان کافی است، اشاره کرد: استقرار ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان قدس نیز در دستور کار محیط زیست استان است و امیدواریم بتوانیم برای این شهرستان هم در آینده ای نزدیک ایستگاه سنجش آلودگی هوا راه اندازی نماییم.

منبع:

1399/11/01
18:35:03
0.0 /5
1163
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , باغ , بو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است