واگذاری ۱۲ پارك جنگلی تا آخر سال جاری به شهرداری های تهران

واگذاری ۱۲ پارك جنگلی تا آخر سال جاری به شهرداری های تهران به گزارش گل بخر معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: باتوجه به دستورالعمل ها، ضوابط و قوانین مربوطه، کمیته فنی بالاترین مرجع تصویب و تصمیم گیری درباب اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری است.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا سید نقی عزیزی در حاشیه بیست و هشتمین جلسه کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی استان تهران به موضوعات اولویت دار کمیته فنی امسال پرداخت و اظهارکرد: در امتداد اقدامات جهشی در قالب طرح ۹ در ۹۹، یکی از موضوعاتی که با اولویت در دستور کار این کمیته امسال قرارداد، احاله مدیریت راندمان پارک های جنگلی است که درصدد هستیم در قالب طرح های مصوب تا آخر سال جاری ۱۲ پارک جنگلی به شهرداری ها احاله مدیریت شود و در این خصوص تا حالا موضوع احاله مدیریت ۸ پارک جنگلی در کمیته فنی مورد تأیید قرار گرفته و مابقی نیز در حال رسیدگی است.

وی طرح های مرتعداری را یکی دیگر از موضوعات اولویت دار این کمیته بر شمرد و اشاره کرد: امسال ۱۸ فقره طرح مرتعداری در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و تا حالا چهار طرح مرتعداری تصویب و تأیید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اشاره کرد: طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، ذخیره گاه های جنگلی، جنگل کاری، بیابان زدایی و... همچون برنامه هایی است که امسال و با اولویت از طرف کمیته فنی دنبال می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه کمیته فنی، کمیته ای کاملاً تخصصی است، اظهار داشت: این کمیته یکی از قدیمی ترین مراجع تصمیم گیری سازمانی و بازوی فنی مجموعه منابع طبیعی به شمار می آید و از آنجائی که تمامی موضوعات فنی، اجرائی، دستورالعمل ها، طرح ها و پروژه ها باید با تأیید این کمیته صورت گیرد، نقش آن در تصمیم سازی هایی که در جهت رفع تهدیدات و توسعه منابع طبیعی اتخاذ می شود بسیار با اهمیت می باشد.
عزیزی با اعلان اینکه این کمیته تمامی طرح ها و برنامه های اجرائی را از لحاظ امکان سنجی و توجیهات اقتصادی، اجتماعی و... مورد بررسی قرار می دهد، اظهار داشت: در این کمیته علاوه بر طرح ها و پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری، مصوباتی که از کمیته هایی همچون کمیته نظارت بر طرح های عمومی و عمرانی درباب واگذاری معاون و یا طرح های کشاورزی و غیرکشاورزی ارجاع می شود مورد پیگیری و بررسی قرار می گیرند.

منبع:

1399/10/30
22:35:54
0.0 /5
1099
تگهای خبر: بو , پارك , جنگل , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است