مدیركل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان:

وضعیت فاضلاب بندرعباس نگران كننده است

وضعیت فاضلاب بندرعباس نگران كننده است به گزارش گل بخر هرمزگان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان اظهار داشت: co فاضلاب بندرعباس سه برابر، BOD آن دو و نیم برابر و میزان آلودگی میکروبی آن شش برابر استاندارد است و این مورد علاوه بر بیماری برای شهروندان باعث مرگ و میر آبزیان هم خواهد شد.حبیب مسیحی تازیانی بامداد امروز(۲۷دی ماه) در نشستی خبری، اضافه کرد: از آغاز سال ۹۹ تا امروز نزدیک به ۱۵۰ پایش حضوری در صنایع غرب بندرعباس صورت گرفته و ۱۱ صنعت بزرگ استان مورد رصد قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه اخطارهای زیادی در این زمان صادر و ابلاغ گردیده است، خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت کرونا و کمبود امکانات و نیروی انسانی شرایط سخت و دشوار است اما همکارانم با این وجود از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده اند.

مسیحی ضمن اشاره به اینکه پنج ایستگاه فعال در استان هرمزگان وجود دارد که وضعیت آب و هوای هرمزگان را مورد سنجش قرار می دهند، اظهار داشت: طبق بررسی ها تا امروز، ۲۹۰ روز سالم، ۱۵ روز شاخص هوای پاک و دو روز در استان هرمزگان ناسالم ارزیابی شده است.

وی افزود: البته در این بین آلودگی ریزگرد هم وجود داشته که به علت اینکه تنها مقطعی و ساعتی بوده و در بازه شاخص ۲۴ ساعته نمی گنجید، شامل این آلودگی نمی گردد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه با تجمع صنایع در غرب بندرعباس اخظارات لازم داده شده و این مورد نیازمند یک سیستم یکپارچه برای تدوین سندی مشترک و لزوم ایجاد فضای سبز وسیع تر و رعایت دستورالعمل های زیست محیطی است، تصریح کرد: نیروگاه بندرعباس در شرایط فعلی دو واحدش در حال کار کردن بوده و در همین دو واحد تنها یک پنجم از گاز استفاده شده و مابقی آن از سوخت مازوت بهره می برد که بسیار خطرناک می باشد و تا زمانی که نیروگاه کلاس F در جوار آن به بهره برداری نرسد متاسفانه این آلایندگی برقرار است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۱۲ واحد آلاینده در استان هرمزگان به سازمان امور مالیاتی معرفی شده است، افزود: عمده این واحدها در بندرعباس است و باید به فکر چاره ای برای رفتن به سمت صنعت سبز و کاهش آلایندگی باشیم.

مسیحی ضمن اشاره به اینکه بوی فاضلاب بندرعباس باعث آزار تمامی شهروندان است، بیان نمود: این مورد جز آیتم های آلایندگی بوده و مدیریت غیراستاندارد سبب شده آثار آن به این شکل پدیدار شود.

وی با اشاره به اینکه از راه دادستان و مقامات قضایی پرونده فاضلاب بندرعباس باز بوده و مقامات قضایی نهایت همکاری را دارند، اظهار داشت: co فاضلاب بندرعباس سه برابر، BOD آن دو و نیم برابر و میزان آلودگی میکروبی آن شش برابر استاندارد است و این مورد علاوه بر بیماری برای شهروندان باعث مرگ و میر آبزیان و پدیدار شدن مواردی همچون کشند قرمز هم خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان در انتها در مورد مرگ دلفین و نهگ در جزایر خلیج فارس، اظهار داشت: این مورد هرساله رخ می دهد که مهم ترین علت آن برخورد با شناورها و آلودگی های دریا و سواحل است.

منبع:

1399/10/27
18:32:51
0.0 /5
963
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است