مدیركل صنایع فلزی وزارت صمت:

تولید و عرضه ورق های فولادی دركشور با هم همخوانی ندارد

تولید و عرضه ورق های فولادی دركشور با هم همخوانی ندارد به گزارش گل بخر مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با اشاره به اینکه عرضه و تولید ورق های فولادی در کشور با هم همخوانی ندارد اظهار داشت: یکی از اهداف شیوه نامه جدید فولاد، واقعی سازی قیمت برای مصرف کننده است.به گزارش گل بخر به نقل از مهر، کیوان گردان مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع چالش های پیش روی صنعت لوازم خانگی اظهار داشت: همه تولید کنندگان موظف می باشند تمام شاخصهای خودرا در سامانه تجارت ثبت کنند و این به شفاف سازی و ارائه سهمیه عادلانه کمک خواهدنمود.
وی اضافه کرد: شرکتها و واحدهای تولیدی باید صورت های مالی سالیانه و فصلی خودرا ارائه نمایند و همه این اطلاعات ملاک سهمیه بندی قرار خواهد گرفت.
گردان اظهار داشت: همه موضوعات همسو است و همه این موارد از صورت های مالی تا میزان تولید به شفاف سازی کمک می نماید.
مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اظهار داشت: از تیر ماه بازار رصد می شد تا با واقعی سازی، مشکلات تولید و عرضه رفع گردد.
وی اضافه کرد: بررسی ها نشان میدهد عرضه و تولید ورق های فولادی در کشور با هم همخوانی ندارد.
مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اظهار داشت: سهمیه های واحدهای تولیدی پس از بازبینی ها تغییر نمود.
گردان اضافه کرد: شیوه نامه دولت و مسیر رفته شده بر طبق این شیوه نامه برای شفافیت بیشتر است.
مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اظهار داشت: رقابت را کوچک کردیم تا متناسب با واحدهای تولیدی میزان عرضه هم لحاظ شده باشد.
زنجیره تامین فولاد باید اصلاح شود
عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی اظهار داشت: با شیوه نامه جدید در قیمت فروش اتفاق خاصی نمی افتد مگر اینکه در عرضه اتفاق خاصی افتاده باشد. زنجیره تامین فولاد باید اصلاح گردد.
وی اظهار داشت: بخش توزیع ورق به معاونت سرمایه آمده است، اما صنایع بالادستی در بخش دیگر مانده است که این بخش ها باید ادغام شوند.
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی اضافه کرد: وزارت صمت باید حرف های بخش خصوصی را هم بشنود.
هاشمی اضافه کرد: شیوه نامه جدید بدون نظارت جدی الزاماً جواب نخواهد داد نه اینکه این شیوه نامه مفید نباشد؛ بر طبق این شیوه نامه قسمتی از مصرف کننده های کاذب از زنجیره دریافت حذف می شوند.
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی اظهار داشت: در صنایع لوازم خانگی نباید گذشته نگر باشیم امسال هر چیزی اتفاق افتاده باید ملاک باشد. قرار دادن سال ۹۷ بعنوان ملاک ارزیابی عادلانه نیست.
قبل از این شیوه نامه وضع توزیع فولاد واقعاً اسفناک بود
حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی هم اظهار داشت: پیش از شیوه نامه جدید وضع فولاد و لوازم خانگی خوب نبود، اما پس از اجرای شیوه نامه جدید وضع شفاف شده است. پیش از این شیوه نامه وضع توزیع فولاد واقعاً اسفناک بود.
وی اظهار داشت: شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد خدمت بزرگی به صنایع پایین دستی کشور بود.
غزنوی اضافه کرد: قدم اول شیوه نامه است و می تواند شرایط عادلانه را در صنایع فولاد جاری کند.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار داشت: فولاد به اندازه کافی در کشور وجود دارد، اما نحوه توزیع مشکل داشته است.
حمیدرضا غزنوی اضافه کرد: قیمت موضوع حساسی است و نباید انتظار غیر منطقی در مصرف کننده ایجاد نماییم.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار داشت: فولاد تولیدکنندگان محصول لوازم خانگی باید از چهار ماه قبل در انبار موجود باشد.
ایجاد زیر ساخت های لازم برای مبارزه با قاچاق کالا
حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم اظهار داشت: در حوزه لوازم خانگی نرخ تولید بالا رفته تا مصرف کننده گرفتار کمبود نباشد، اما قاچاق همچنان مشکلاتی را در این بخش به وجود آورده است.
دهقانی نیا اضافه کرد: نیروی انتظامی، تعزیرات و ستاد مبارزه با قاچاق همکاری نزدیکی با هم دارند و زیرساخت های مبارزه با قاچاق کالا به وجود آمده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: موضوع شناسه داشتن هر کالای تولیدی از مبادی ورودی تا محل دپو ما را در مبارزه با قاچاق یاری کرده است.


منبع:

1399/10/17
23:53:08
0.0 /5
970
تگهای خبر: باد , بو , دریا , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است