بجای حل مساله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات متروك مواجه هستیم

بجای حل مساله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات متروك مواجه هستیم مدیرکل اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران عنوان کرد: گریز از واقعیات موجود در تدوین برنامه های عمل و کل گرایی یا تقلیل گرایی مساله باعث شده طی چند دهه بجای حل مساله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات مواجه هستیم که متروک یا زمین گیر شده اند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، شینا انصاری در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار یک رشته توییت درباره آلودگی هوا آورده است: صورت مساله مشخص ‫آلودگی هوا راهکارهای معین دارد که باید در ظرف زمانی منطقی در محورهای مختلف چون توسعه حمل و نقل عمومی، بهبود کیفیت سوخت، ارتقای استاندارد خودرو ها، از رده خارج کردن خودرو های فرسوده، کنترل آلودگی صنایع در طول ایام سال با اولویت در دستور کار نهادهای متولی قرار گیرد.

انصاری افزود: مساله آلودگی هوا بعنوان یک مساله شاخص محیط زیستی هر چند موضوعی غامض ولی غیرقابل حل نیست. گریز از واقعیات موجود در تدوین برنامه های عمل و کل گرایی یا تقلیل گرایی مساله باعث شده طی چند دهه بجای حل مساله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات مواجه هستیم که متروک یا زمین گیر شده اند.

وی اضافه کرد: کوچک انگاشتن این مساله و توجهات موقت و مقطعی به آن فقط درشرایط هشدار و اضطرار با راهکارهایی عاجل وضربتی مانند توقف فعالیت ها، محدودیت در تردد خودرو ها و حتی تعطیلی شهر نخواهد توانست محملی اثرگذار برای مدیریت آلودگی هوا فراهم آورد.

انصاری در آخر نوشت: ابعاد مساله آلودگی هوا به جهت فرابخشی بودن آن، حرکت متناسب دستگاهها در قالب برنامه و بهایی که ضرورت دارد توسط همه بخش های اجرائی و نظارتی برای حل این مساله پرداخته شود، سبب گریز از حل اساس مساله و احاله آن به زمان (مدیریت باد و باران) شده است.1399/10/15
13:37:32
0.0 /5
773
تگهای خبر: آلودگی , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است