مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تاكیدكرد

لزوم همكاری شهرداری تهران برای مدیریت سیلاب شمال پایتخت

لزوم همكاری شهرداری تهران برای مدیریت سیلاب شمال پایتخت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران خواهان همکاری هرچه بیشتر شهرداری تهران و دستگاه های مرتبط در تداوم اجرای پروژه های آبخیزداری و مدیریت سیلاب شمال پایتخت شد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا علینقی حیدریان که در جلسه هم اندیشی و هم افزایی برای انجام اقدامات پیشگیرانه کنترل سیل و رسوب و مدیریت سیلاب شمال تهران که با حضور اصغر عطایی - مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران - و دیگر دستگاه های ذی ربط تشکیل شده بود، اضافه کرد: از آنجایی که سیلاب های ناشی از حوزه های آبخیز مشرف به شهر تهران تهدیدی جدی برای پایتخت شمرده می شود، به همین دلیل ضرورت ایجاب می کند تا با تعامل و همکاری شهرداری تهران و دیگر دستگاه های اجرائی و مرتبط اقدامات آبخیزداری در حوزه های آبخیز بالادست شمال تهران صورت گیرد.

وی افزود: طی سالهای گذشته اقدامات خوب و اثربخشی در حوزه های آبخیز دامنه جنوبی البرز به مرحله اجرا درآمده بطوریکه تا حالا ۷۰۰ سازه مکانیکی در این عرصه های آبخیز راه اندازی شده است و برمبنای بررسی های به عمل آمده ۵۰۰ سازه دیگر نیاز است تا در این عرصه های آبخیز ایجاد شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اجرای پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اشاره و اظهارکرد: باتوجه به اهمیت اجرای پروژه های آبخیزداری در کنترل سیل و رسوب و تقویت سفره های آب زیرزمینی، در سه سال اخیر اعتبارات خوبی از محل صندوق توسعه ملی به انجام عملیات آبخیزداری و آبخوان داری اختصاص یافت که این اعتبارات جان تازه ای به اجرای اینگونه پروژه ها داده و جهشی در کارهای آبخیزداری در سطح استان تهران به وجود آورده است.

حیدریان در بخش دیگری از سخنان خود به پیشنهاد انعقاد تفاهمنامه همکاری با شهرداری تهران درباب اجرای پروژه های آبخیزداری در شمال تهران اشاره و اظهارکرد: بمنظور بهره مندی از ظرفیت های موجود شهرداری تهران در زمینه های اعتباری و تجهیزات، پیش نویس تفاهمنامه همکاری میان منابع طبیعی استان تهران و شهرداری تهران تهیه شده که بعد از بررسی های به عمل آمده به امضا خواهد رسید.

در این جلسه اصغر عطایی - مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران - با اشاره به تغییرات اقلیمی و بارش های یکباره، وقوع سیلاب ها و خسارت های مالی و جانی ناشی از این سیلاب ها را تهدیدی جدی برای پایتخت برشمرد و اشاره کرد: کلانشهر تهران از لحاظ توپوگرافی و شیب تندی که از شمال به سمت جنوب وجود دارد همین طور تراکم بالای جمعیتی از حساسیت خاصی برخوردارست که به همین دلیل شهرداری تهران آمادگی هرگونه همکاری برای مقابله با این مخاطره طبیعی دارد.

وی اشاره کرد: تهران دارای ۵۳۰ کیلومتر مسیل و کانال های جمع آوری آب های سطحی است که باتوجه به اهمیت موضوع کنترل سیلاب، لایروبی این مسیل ها و کانال ها بطور مستمر در دستور کار مجموعه خدمات شهری قرار دارد.

عطایی بر عزم جدی شهرداری تهران در خصوص همکاری با منابع طبیعی در اجرای اقدامات پیشگیرانه آبخیزداری تاکید کرد و اظهار داشت: باتوجه به سیل خیزی شهر تهران لازم است این اقدامات در نقاط بحرانی هرچه سریع تر به مرحله اجرا درآید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات آبخیزداری انجام شده از طرف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران توسط معاون آبخیزداری این اداره کل ارائه و قرار شد به استانداری تهران پیشنهاد شود جلسه ای جهت هماهنگی و هم افزایی امور مربوط به کنترل سیل با دستگاه های ذیربط شامل منابع طبیعی، آب منطقه ای، آبفای شهری، شهرداری تهران، مدیریت بحران و... به ریاست استانداری اجرا شود.
1399/10/07
19:44:28
0.0 /5
1336
تگهای خبر: بو , خدمات , دریا , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است