یك فعال محیط زیست:

ریه مردم اراك جای ذخیره مازاد مازوت نیست

ریه مردم اراك جای ذخیره مازاد مازوت نیست مرکزی مدیرعامل موسسه زیست محیطی کیمیای سبز با اشاره به اینکه ریه شهروندان اراکی جای ذخیره مازاد مازوت نیست، اظهار داشت: چرا نیروگاه شازند باید جزو نخستین نیروگاه های کشور باشد که به سرعت در مدار استفاده از مازوت قرار گیرد؟


سیاوش آقاخانی چهارم دیماه در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک با اشاره به اینکه فعالان محیط زیست افرادی سیاسی نیستند، اظهار نمود: اگر درمورد شبکه و ایستگاه سنجش آلودگی هوا انتقاداتی مطرح می نماییم برای این است که همواره دغدغه محیط زیست را داشته ایم و طبق وظیفه اعلام خواسته های مردم را دنبال می نماییم و در مجموع اگر شبکه پایش را نقد می نماییم، محیط زیست استان می تواند از این فرصت برای دریافت امتیاز و اعتبار و رفع مشکلات استفاده نماید.
وی ضمن اشاره به وضعیت سوخت نیروگاه حرارتی شازند، خاطرنشان کرد: شرایط کشور خاص است، بیماری کرونا را شاهد می باشیم و مسلما آلودگی هوا بر تشدید این بیماری تأثیر گذار است و اراک هم بعنوان یک کلانشهر که فقط به علت آلودگی هوا در میان هفت کلانشهر دیگر جای گرفت، هم آلوده است.
آقاخانی تصریح کرد: امروز فعالان محیط زیست به چند نکته نقد دارند، به شبکه پایش نقد وارد است چونکه گاهی آمار این شبکه مفهوم دار است، گفته شد که شیر مازوت نیروگاه پلمب شده، اما متوجه شدیم که این پلمب فقط شفاهی بوده است، رئیس جمهوری مقابل مردم اراک اعلام نمود که ۱۰۰ درصد گاز نیروگاه شازند را تأمین می نماییم و انتظار داشتیم که حداقل این قول محقق شود.
وی ضمن اشاره به مصاحبه رئیس سازمان محیط زیست کشور در خصوص اینکه با مازاد مازوت مواجه هستیم، اظهار داشت: اگر مازاد مازوت داریم، جای ذخیره این مازوت در ریه شهروندان اراک نیست و این عدم صداقت و صحبت های متناقض آزاردهنده است. ایران دومین کشور صادرکننده گاز در جهان است و در همین لحظه کشور در حال صادرات گاز است پس چرا نیروگاه با کمبود گاز مواجه می باشد و باید مازوت بسوزاند؟
مدیرعامل موسسه زیست محیطی کیمیای سبز بیان نمود: اینکه اعلام گردد گاز نیست و نیروگاه شازند بعنوان یکی از نخستین نیروگاه های کشور در تاریخ ۲۱ آذرماه نوع سوخت خویش را تغییر دهد و مازوت بسوزاند دردناک است، چرا این نیروگاه باید در این خصوص جزو نخستین ها باشد؟ حداقل با عنایت به این که رئیس جمهور در مقابل مردم قول داده است، جزو آخرین نیروگاه ها باشیم که مازوت بسوزاند. از نمایندگان استان در مجلس هم گلایه داریم و توقع می رود که مجمع نمایندگان استان مرکزی محکم بر مبحث پیشگیری از مازوت سوزی نیروگاه شازند بایستند.
وی با اشاره به اینکه نیروگاه اصفهان به بهانه نداشتن آب مازوت نمی سوزاند، اضافه کرد: چرا ما نباید از ظرفیت های خود استفاده کنیم؟ خواهش می کنم تمام ارکان و مسؤلان استان و رسانه ها در ارتباط با هم این مساله را حل نماییم. احتمال اعتراض مردم وجود دارد و اگر همه با هم اقدام نکنیم، استان مرکزی و شهر اراک گرفتار بحران می شود و لازم است که نیروهای امنیتی این موارد را به تهران ارجاع دهند.1399/10/05
00:52:35
5.0 /5
1065
تگهای خبر: آلودگی , امنیت , بو , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است