دانشگاه تهران:

قطع تعدادی درخت در پردیس كشاورزی مربوط به امسال نیست

قطع تعدادی درخت در پردیس كشاورزی مربوط به امسال نیست گل بخر: البرز اخیراً تصاویری در فضای مجازی انتشار یافته که از قطع تعدادی درخت در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران واقع در کرج حکایت دارد. شهرداری کرج معتقد می باشد این مساله در صورت تأیید منجر به تشدید مجازات متخلفان خواهد شد اما دانشگاه تهران اعلام نموده که این کار سال قبل با دلیل موجه و با مجوز انجام شده است.برای بررسی این مساله با سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج و همین طور پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت و گو کردیم.

صدور حکم دادستانی برای ورود به پردیس کشاورزی

پیمان بضاعتی پور رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج به ایسنا اظهار داشت: پردیس کشاورزی ادعا می کند که این درخت ها بر اثر وقوع طوفان سقوط کرده و با کسب مجوز از طرف سازمان جهاد کشاورزی درخت های سقوط کرده جمع آوری شده است.

بضاعتی پور اضافه کرد: طبق ماده ۷ اصلاحیه قانون حفظ و گسترش فضای سبز هر گونه مجوز برای جابجایی و قطع درخت داخل و حتی در حریم شهری باید از شهرداری درخواست شود.

این مسئول افزود: اخیراً دانشگاه به کارشناسان سازمان سیما و منظر اجازه ورود به دانشگاه نداده است بنا بر این ما از دادستان درخواست ورود کرده ایم و دادستان حکم را صادر کرده تا بعد از بازدید، برای ستاندن خسارت مقابل متولیان شکایت کیفری و حقوقی طرح نماییم.

وی اضافه کرد: اینکه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی که مدعی جنگل ها و مراتع است خودش درخت قطع کند جای سوال دارد و همین موضوع موجب تشدید مجازات خواهد شد چون خود این دانشگاه متولی حفظ، گسترش و آموزش دراین زمینه است.

این مسئول درباب زمان و تعداد درختانی که قطع شده است هم اظهار داشت: ما هنوز اجازه ورود برای برآورد تعداد درخت های قطع شده را پیدا نکرده ایم ولی روز شنبه با آماده شدن حکم دادستانی با حضور مأمور وارد دانشگاه خواهیم شد تا تعداد درخت های قطع شده را شمارش نماییم.

پردیس کشاورزی دانشگاه تهران: درخت ها سال قبل و با مجوز شهرداری قطع شد

سیدعلی محمد سیدمیرزایی مدیر روابط عمومی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران درباب این مساله به ایسنا، اظهار داشت: درخت هایی که قطع شده مربوط به جنگل «سرو سیمین» دانشگاه بوده و این مساله مربوط به سال قبل است.

سیدمیرزایی اضافه کرد: سال قبل بر اثر طوفان شدیدی که در کرج رخ داد برخی از درخت های پردیس کشاورزی گرفتار شکستگی شد و تعدادی نیز از ریشه در آمد بنا بر این نیاز بود برای جلوگیری از سقوط درخت های کج شده اقدامی صورت بگیرد. به همین دلیل بعد از ارزیابی کارشناس و با دریافت مجوز سازمان زیباسازی این درخت ها قطع شد تا از بروز حادثه بر اثر سقوط درخت جلوگیری شود.

وی با اعلان اینکه همان موقع زیباسازی در جریان این مساله بود اظهار داشت: تصاویری که انتشار یافته مربوط به درخت هایی است که همان زمان قطع شد و امسال اصلاً قطع درخت نداشته ایم.

سیدمیرزایی افزود: ما همان موقع از وضعیت درختان بعد از وقوع طوفان عکس و فیلم تهیه کرده ایم و در اسرع وقت این مستندات به همراه مجوزی که برای قطع و جمع آوری درخت های لطمه دیده دریافت کرده ایم را در اختیار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) قرار خواهیم داد.

وی اشاره کرد: پردیس کشاورزی با مدیریت شهری تعاملی قوی دارد و در جلسات مربوط به فضای سبز در موضع توسعه فضای سبز هستیم.

این مسئول در آخر با اعلان اینکه جنگل سرو سیمین برای پردیس کشاورزی اعتبار علمی دارد و حادثه ای که بر اثر طوفان برای درخت های این بخش از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی رخ داد به اعتبار علمی دانشگاه ضربه زد، اظهار داشت: بنا بر این همان زمان و بلافاصله بعد از حادثه احیا و جایگزین کردن درخت های جمع آوری شده مصوب شد.

منبع:

1399/09/21
12:49:23
5.0 /5
1124
تگهای خبر: بو , جنگل , دانش , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است