واكنش مدیركل محیط زیست شهرداری به بازگشت بوی نامطبوع به تهران

واكنش مدیركل محیط زیست شهرداری به بازگشت بوی نامطبوع به تهران مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در واكنش به استشمام بوی نامطبوع در بعضی نقاط شهر تهران در روز شنبه (۸ آذر ماه) اظهار داشت: هنوز منبع یا منابع دقیقی برای بوی نامطبوع تهران شناخته نشده اند اما انباشت زه آب در لایه های زیر سطحی بعد از بارش باران، افرایش بار فاضلاب در شبكه زیر سطحی، آلودگی ناشی از سوخت فسیلی و تغییرات SO۲ (دی اكسید گوگرد) در هوا و رطوبت هوا در این مورد بی تاثیر نیستند.شینا انصاری در گفت و گو با ایسنا در واکنش به بازگشت بوی نامطبوع تهران اظهار داشت: سال جاری سومین سالی است که کلانشهر تهران درگیر انتشار بوی نامطبوع شده است. سال ۹۷ برای اولین بار در روز چهارشنبه مورخ 12 دیماه و در سال ۹۸ در ایام ۱۱، ۱۷، ۲۳ و ۲۴ آذرماه و روز یکم دی ماه، و امسال در 8 آذر ماه بوی نامطبوعی در بخش هایی از شهر تهران برای چند ساعت استشمام شد.

وی ضمن بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته با همکاری ادارات محیط زیست مناطق ۲۲ گانه شهر تهران سال جاری هم همانند سال قبل مناطق مرکزی شهر تهران بیشتر با استشمام بوی نامطبوع درگیر بودند، اظهار نمود: در ۸ آذر سالجاری بویی در مناطق ۴، ۵، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ از حدود ساعت ۱۶ الی ۱۸ قابل استشمام بود.

انصاری افزود: مطابق با گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم هم سال قبل و هم سالجاری در این روزها با عنایت به داده های ایستگاه های سنجش هوا در سطح شهر تهران غلظت SO۲ (دی اکسید گوگرد) به صورت ناگهانی افزوده شده است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: در این راستا اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران پروژه ای تحت عنوان " شناسایی عوامل بوی نامطبوع شهر تهران و عرضه راهکارهای اجرایی و مدیریتی جهت رفع آن" در دست انجام دارد تا علل ایجاد و انتشار ناگهانی بوی نامطبوع در شهر تهران شناسایی و رفع گردد.

انصاری در انتها اظهار داشت: گرچه هنوز منبع یا منابع دقیقی برای بوی نامطبوع تهران شناخته نشده است اما انباشت زه آب در لایه های زیر سطحی بعد از بارش باران، افرایش بار فاضلاب در شبکه زیر سطحی، آلودگی ناشی از سوخت فسیلی و تغییرات SO۲ (دی اکسید گوگرد) در هوا و رطوبت هوا در این مورد بی تأثیر نیستند.
1399/09/10
22:32:45
5.0 /5
1263
تگهای خبر: آلودگی , باران , بو , رطوبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است