رونمایی از تصویر گرافیكی از سایپا P۹۰

رونمایی از تصویر گرافیكی از سایپا P۹۰ گروه خودروسازی سایپا بدون حضور كمپانی رنو در ایران و با اتكا بر دانش بومی، خودرویی جدید را بر پایه ال 90 معرفی كرده است.


به گزارش گل بخر به نقل از مهر به نقل از سایپا، «سایپا P۹۰» در جایگاه یک سدان متوسط مقرر است تا در آینده ای نه چندان دور پا به جاده های کشور بگذارد.
گروه خودروسازی سایپا با بهره گیری از ظرفیت های قرارداد با کمپانی رنو، پلفترم B۰ گروه رنو-نیسان را برای توسعه محصولی نوین به کار گرفته است. سایپا P۹۰ بعنوان یک سدان متوسط بر روی همین پلت فرم توسعه پیدا کرده و سازه ای ارتقا یافته را به نام خود ثبت کرده است.
با توجه به داخلی سازی هایی که در این سال ها برای خانواده محصولات رنو در ایران انجام شده بود، ظرفیت به وجود آمده در پروژه P۹۰ استفاده شده و از همین رو اصول کیفی نمونه های خارجی در این پروژه ایرانی رعایت شده است. نخستین معرفی سایپا P۹۰، با تصاویر گرافیکی این خودرو همراه شده است.
سایپا P۹۰، سدان مدرن با داخلی سازی حداکثری
سایپا P۹۰ فقط یک فیس لیفت ال ۹۰ نیست، بلکه خودرویی ارتقا یافته در ظاهر و باطن است که تفاوت های قابل توجهی نسبت به نسخه خارجی و قدیمی دارد.
سایپا P۹۰ در بحث امکانات رفاهی و ایمنی بمراتب جایگاه بالاتری نسبت به رنو ال ۹۰ دارد و خاصیت های به روزتری در آن دیده می شود.
در بخش جلوی سایپا P۹۰، طراحی متفاوتی از ال ۹۰ اتخاذ شده و خطوط جدید طراحی سایپا در ظاهر آن دیده می شود. کاسه چراغ ها با اجزای جدیدی همراه شده اند و بمراتب ساختار به روزتری نسبت به رنو ال ۹۰ دارند.
چراغ های روشنایی روز، لنز پرتاب نور و… همچون تغییرات ساختاری در کاسه چراغ های جلوی سایپا P۹۰ نسبت به نمونه خارجی است.
همچنین طراحی جلوی P۹۰ باتوجه به اصول روز انجام شده و سپر، درب موتور و گلگیرها نیز سبک کاملاً جدیدی از طراحی را بر روی پلفترم B۰ گروه رنو-نیسان نشان می دهند.
طراحان مرکز تحقیقات سایپا هم در این پروژه اهتمام کرده اند تا P۹۰ مانند سایر محصولات جدید این خودروساز ایرانی با استانداردهای جهانی چون ECE و استاندارد حفاظت از عابر پیاده به بازار بیاید. لبه دار بودن درب موتور، نوع زاویه سپر و ساختار لایه ای جدید درب محفظه موتور همچون تغییرات استانداردی است که بر روی ال ۹۰ به وجود آمده تا P۹۰ با قواعد به روزتری همراه شود.
در بخش طراحی عقب نیز می توان گفت دیگر سادگی همیشگی محصولات اقتصادی گروه رنو در آن دیده نمی گردد و قسمتی از اجزای چراغ های عقب بر روی درب صندوق، سپر و گلگیر طراحی شده اند. از سویی با تغییراتی که در گلگیرهای جلو و عقب، قالب درب موتور و سپرها داده شده می تواند ظاهری جوان پسندتر را در P۹۰ مشاهده کرد، ظاهری که دیگر خطوط طراحی ساده و خسته کننده در آن وجود ندارد و خط های تیز و اسپرت بدنه با سبکی عضلانی در بیرون P۹۰ دیده می شود.
سایپا P۹۰ مقرر است تا در نسخه های مختلف به بازار ارائه شود و همانطور که قبل تر اعلام شده بود، پروژه پیشرانه های جدید گروه خودروسازی سایپا روی آن و سایر محصولات جدید در دست انجام است و در آینده نزدیک قوای محرکه این محصولات نیز معرفی خواهد شد.

1399/08/21
22:09:00
5.0 /5
1258
تگهای خبر: بو , خودرو , دانش , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است