لزوم توجه به تداخل آلودگی هوا در ایام سخت كرونایی پایتخت

لزوم توجه به تداخل آلودگی هوا در ایام سخت كرونایی پایتخت به گزارش گل بخر مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به عوارض ناشی از همزمانی آلودگی هوا و كرونا در شهر تهران، بر لزوم توجه به تداخل آلودگی هوا و افزایش شیوع كرونا از جانب دستگاههای اجرایی و حاكمیتی به منظور حفظ سلامت شهروندان تاكید نمود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، شینا انصاری در جلسه شورای اطلاع رسانی کرونا در شهرداری تهران که به صورت آنلاین برگزار گردید ضمن ارائه اهم اقدامات انجام شده از جانب اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده در زمان شیوع کرونا اردیبهشت ماه به تمامی واحدهای شهرداری تهران ابلاغ گردید که بر مبنای آن تمامی مواد شیمیایی و روش های فیزیکی متداول برای ضدعفونی کردن به استناد پروتکل های بین المللی احصا شد.

وی همکاری با سازمان مدیریت پسماند در مورد پسماندهای کرونایی، بازدید و نمونه گیری از خروجی تصفیه خانه عروجیان بهشت زهرا (س) تداوم برنامه های آموزشی و فرهنگی با استفاده از فضای مجازی و بررسی طرح های دریافتی در رابطه با ضدعفونی کردن اماکن عمومی را همچون اقداماتی دانست که از جانب اداره کل محیط زیست صورت گرفته است.

مدیرکل محیط زیست و توسه پایدار در ادامه به تداخل آلودگی هوا و شیوع بیماری کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه روز گذشته شاخص کیفیت هوا ۱۲۵ و ناسالم برای گروه های حساس بود. مواجهه با آلودگی هوا میزان صدمه پذیری گروههای حساس جامعه را تشدید می کند.

به گفته انصاری، درست است که بخش عمده ای از تکالیف در مقابله با آلودگی هوا همچون توقف فعالیت واحدهای آلاینده و کاهش مصرف سوخت های فسیلی مانند مازوت در نیروگاه ها در شرایط وارونگی دما و... برعهده دستگاههای اجرایی می باشد اما در شرایط کنونی نمی توان مشارکت و همکاری اثرگذار مردم را فراموش کرد و میبایست در ارائه محتواهای اطلاع رسانی بیشتر بر نقش شهروندان بخصوص گروه های حساس جامعه مانند سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای تاکید نمود.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار تصریح کرد: پرهیز از تردد در فضاهای باز برای گروه های حساس، استفاده کمتر از خودرو های شخصی، توجه به مبحث معاینه فنی خودرو و استفاده از حمل و نقل پاک همچون موضوعاتی است که در مواجهه با آلودگی هوا مورد تصریح کرد این در حالیست که برای پیشگیری از چرخه ی انتقال ویروس کرونا هم بر پرهیز از تردد های غیر ضروری در شهر تاکید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری برضرورت توجه به تداخل تشدید آلودگی هوا و افزایش شیوع کرونا از جانب دستگاههای اجرایی و حاکمیتی به منظور حفظ سلامت شهروندان تاکید و اظهار نمود: باید در کنار اطلاع رسانی موضوعات بهداشتی و رعایت پروتکل های در رابطه با کووید ۱۹، بر کاهش آلودگی هوا هم تاکید داشت تا از تشدید آلودگی هوا هم جلوگیری شود.
1399/08/13
12:33:16
5.0 /5
1365
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , بهداشت , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است