هوای پایتخت برای سومین روز پی در پی آلوده شد

هوای پایتخت برای سومین روز پی در پی آلوده شد گل بخر: كیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و الان (6 آبان ماه) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است این در حالیست كه شاخص كیفیت هوا طی دو روز گذشته نیز در محدوده ناسالم برای گروه های حساس بود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۶ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان (۶ آبان ماه) «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۸ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

گفتنی است در چنین شرایطی سفارش می شود مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

بر اساس این گزارش شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1399/08/06
10:49:26
5.0 /5
1652
تگهای خبر: آلاینده , بو , ذرات معلق , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است