3 چالش محیط زیستی خراسان جنوبی

3 چالش محیط زیستی خراسان جنوبی به گزارش گل بخر خراسان جنوبی مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی پدیده گرد و غبار، پسماند، شكار غیرمجاز را از مهم ترین چالش های محیط زیستی استان عنوان نمود و اظهار داشت: در راه پیشگیری و حل موضوعات و مسائل زیست محیطی در استان علاوه بر همكاری سایر دستگاه های ذیربط، سرمایه های اجتماعی كه همان مردم هم هستند، موثر خواهد بود.


حسن اکبری، امروز دوشنبه ۱۴ مهرماه، در کارگروه زیست محیطی کمیسیون سلاح و مهمات غیرمجاز خراسان جنوبی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار نمود: با عنایت به وسعت مناطق تحت مدیریت استان و کمبود نیرو برای حفاظت و حراست از مواهب خدادادی بطور قطع همیاری و همکاری سایر دستگاه ها و نهادها در این امر مهم لازم است؛ بنابراین همکاری مجموعه نیروی انتظامی استان به خصوص پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با حفاظت محیط زیست در سطح استان قابل تقدیر است.
به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، وی با اشاره به کشفیات ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان از آغاز سالجاری تا کنون، بیان نمود: محیط بانان در این بازه زمانی موفق به کشف ۱۹ قبضه سلاح غیرمجاز، ۸۰ قبضه سلاع مجاز، شناسایی و دستگیری ۱۸۰ نفر متخلف شکار و صید و مقادیر زیادی مهمات و فشنگ و کشف بیشتر از هزار قطعه پرنده زینتی و بالغ بر ۱۰۰ راس حیوانان شکار شده توسط متخلفان شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی ۲۵ درصد از تنوع زیستی کشور را دربردارد، اضافه کرد: اگر بخواهیم محیط زیست را حفظ نماییم باید کار فرهنگی صورت گیرد.
وی بیان نمود: فرهنگ سازی، عرضه آموزش های زیست محیطی لازم برای گروه های هدف مختلف، مهم ترین راه نجات محیط زیست است.
در آخر این جلسه با اهداء لوح تقدیر از سوی انجمن پشتیبانی از حیوانات و همینطور نماینده همیاران محیط بان استان از اقدامات مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در حوزه حقوق حیوانات قدردانی گردید.
منبع:

1399/07/15
12:01:13
5.0 /5
1672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است