آغاز فعالیت نخستین صندوق سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات

آغاز فعالیت نخستین صندوق سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات مجوز فعالیت اولین صندوق تخصصی سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات دریافت شد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، یکی از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه، بعنوان اولین صندوق تخصصی سرمایه گذاری در حوزه استارتاپ های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات، از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز فعالیت دریافت کرد و بعد از طی فرایند دریافت موافقت اصولی، پذیره نویسی، ثبت صندوق و درخواست مجوز و دریافت مجوز فعالیت، امروز، این صندوق به صورت رسمی فعالیت خویش را شروع کرد.
محمد میلانی، مدیر سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری جسورانه، اظهار داشت: این صندوق با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی راه اندازی شده و بزودی میزان سرمایه این صندوق افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه اولین صندوق تخصصی سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات با دریافت مجوزهای لازم فعالیت خویش را آغاز کرده، اظهار نمود: این صندوق برنامه دارد از استارتاپ های حوزه هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات تا سقف ۵ میلیارد تومان حمایت مالی کند.
مدیر سرمایه گذاری این صندوق تصریح کرد: در این زمان، صندوق ۲۵۰ استارتاپ را مورد بررسی قرار داده که از این تعداد ۴۰ استارتاپ ارزیابی تخصصی شده و از این تعداد ۱۰ استارتاپ، به کمیته سرمایه گذاری صندوق راه پیدا کرده و مورد بررسی نهایی قرار گرفته اند و درحال حاضر ۳ استارتاپ در مرحله حمایت و سرمایه گذاری این صندوق قرار گرفته اند.
میلانی افزود: سرمایه گذاری های این صندوق بر استارتاپ هایی خواهد بود که در مراحل اولیه و میانی رشد و فعال در زمینه هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات باشند.
وی اظهار نمود: علاوه بر بررسی استارتاپ ها، ارتباطات و همکاریهای گسترده ای با گروه های مختلف صورت گرفته است. در ارتباط با دانشگاه ها، این صندوق تفاهم نامه ای با صندوق پژوهش و فناوری اصفهان منعقد کرده است و همینطور تفاهم نامه هایی در حوزه هوش مصنوعی با دانشگاه های تهران و خواجه نصیر منعقد خواهد شد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی این صندوق، وی تصریح کرد: این صندوق حضور در اکوسیستم های استارتاپی را از اولویت های خود می داند و ارتباط گسترده ای با پلت فرم های سرمایه گذاری جمعی و صندوق های سرمایه گذاری جسورانه دیگر برقرار کرده است.
منبع:

1399/07/11
14:21:48
5.0 /5
1738
تگهای خبر: اكوسیستم , بو , دانش , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است