كیفیت نامطلوب هوا بدنبال افزایش ترافیك شبانگاهی امشب

كیفیت نامطلوب هوا بدنبال افزایش ترافیك شبانگاهی امشب به گزارش گل بخر برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران در ساعات پایانی امروز، پنج شنبه افزایش ترافیك شبانگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و درنتیجه در مناطق پرتردد كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا از آن حکایت می کند که در اولین ساعات امروز پنج شنبه (۳۰ مرداد) با حاکمیت شرایط جوی آرام طی ساعات گذشته و آغاز تردد خودرو ها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهیم بود.
طی روز با عدم وزش باد مؤثر، شرایط برای تجمع آلاینده ها فراهم شده، علاوه بر این با حضور عوامل کافی جهت تشکیل آلاینده ازن احتمال می رود شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر باشیم که به تبع آن کیفیت هوا در بعضی مناطق کاهش خواهد یافت.
همینطور پیشبینی می شود در ساعات پایانی پنج شنبه افزایش ترافیک شبانگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و درنتیجه در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت.
با افزایش تندی باد تا بامداد روز جمعه (۳۱ مرداد) و کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.
در خلال روز وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت، هرچند افزایش دما و در نتیجه افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی ساعات بعدازظهر سبب خواهد شد کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد کاهش پیدا کند. در اواخر وقت جمعه با افزایش تندی باد شرایط برای پراکندگی آلاینده ها تا حدودی فراهم شده و پیشبینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.
به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۸ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۷ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.1399/05/31
22:21:22
5.0 /5
1580
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است