اعطای مدال جامعه هواشناسی آمریكا به دانشمند ایرانی

اعطای مدال جامعه هواشناسی آمریكا به دانشمند ایرانی پروفسور ایرانی برنده جایزه مدال علوم آب شناسی جامعه هواشناسی آمریكا در ۲۰۲۱ میلادی شد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، پروفسور سروش سروشیان در سال ۱۹۴۸ در کرمان متولد شد و الان عضو موسسات مهم و معتبری چون "آکادمی ملی مهندسی" و "فرهنگستان بین المللی کیهان نوردی" است و در سال ۲۰۰۹ به عضویت در شورای علوم و فناوری کالیفرنیا انتخاب شد.
سروش سروشیان الان استاد برجسته مهندسی عمران و محیط زیست و علوم زمین دانشکده مهندسی هنری ساموئلی، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست و مدیر مرکز هیدرومتئورولوژی و سنجش از دور (CHRS) دانشگاه کالیفرنیا است.
وی به تازگی بعنوان برنده مدال علوم آب شناسی جامعه هواشناسی آمریکا ارائه شد و برندگان، جوایز خویش را در صدویکمین اجلاس سالانه این جامعه دریافت می کنند.
این جایزه به علت تحقیقات مبتکرانه در حوزه هیدرولوژی آب های سطحی و سنجش از راه دور بارش که تأثیری بنیادی بر آب-هواشناسی (هیدرومتئورولوژی) دارد به سروشیان اعطا می شود.
به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، مرکز هیدرومتئورولوژی و سنجش از دور در دانشگاه کالیفرنیا مرکز تحقیقاتی غیر دولتی است که با به کارگیری متخصصین و محققین گرایش های مختلف مهندسی عمران و محیط زیست و علوم زمین، تحقیقات مشترکی در زمینه چرخه های آب و انرژی در مقیاس حوضه های آبخیز محلی و قاره ای را هدایت می کند.
تمرکز تحقیقات این مرکز بر هیدرولوژی آب های سطحی، تغییرات مکانی و زمانی آنها و کاربرد اطلاعات سنجش از دور و مدلهای کامپیوتری برای بهبود شناخت این گونه فعالیت ها و توان شبیه سازی آنها به منظور پیشبینی تاثیرات تغییرات طبیعی و تغییرات حاصل از فعالیتهای بشر بر منابع آب است.
بیشتر تحقیقات این مرکز توسط NASA، NOAA و NSF سرمایه گذاری و حمایت می شوند.
بهبود پیشبینی های هیدرولوژیک و اصلاح مدلهای هیدرولوژیک و استفاده از مشاهدات پیشرفته خصوصا از راه منابع سنجش از دور و توسعه الگوریتم های ریاضی که قادر باشند بارندگی را هم از راه مشاهدات از فضا و هم مشاهدات منطقه ای با دقت زمانی و مکانی متناسب با کاربردهای هیدرولوژیک انجام دهند، از اهداف این مرکز به حساب می آید.1399/05/14
22:41:54
5.0 /5
2251
تگهای خبر: بارندگی , بو , دانش , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است