مدیركل امور حقوقی و املاك تشریح كرد؛

روند بازگشت كاخ ثابت پاسال به لیست آثار ملی

روند بازگشت كاخ ثابت پاسال به لیست آثار ملی به گزارش گل بخر ابراهیم شقاقی اظهار داشت: با رأی شعبه سه تجدید نظر دیوان عدالت اداری، كاخ ثابت پاسال در لیست آثار ملی باقی ماند.به گزارش گل بخر به نقل از مهر، ابراهیم شقاقی مدیرکل حقوقی وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: ساختمان موسوم به کاخ ثابت پاسال در سال ۱۳۴۰ در شمال بلوار آفریقا ساخته شد و ۱۱ هزار و ۵۴۳ متر مربع مساحت دارد. این خانه قبل از انقلاب گران ترین خانه شهر تهران بود.
وی افزود: این کاخ در سال ۹۶ از طرف کارشناسان میراث فرهنگی به استناد قانون ثبت آثار ملی سال ۱۳۵۲ واجد ارزش فرهنگی هنری شناخته شد و در لیست آثار ملی کشور به لحاظ ارزش های هنری و معماری که داشت، به ثبت رسید.
مدیرکل امور حقوق و املاک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: بعد از ثبت ملی این اثر، مالک به دیوان عدالت اداری شکایت نمود و در نهایت در سال ۹۸ شعبه ۱۰ دیوان عدالت اداری که شعبه بدوی این پرونده است، رأی به ورود شکایت داد تا اثر از ثبت ملی بیرون رود که در نهایت اداره کل امور حقوق و املاک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از این رأی درخواست تجدیدنظر کرد و پرونده به شعبه سه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری ارجاع داده شد.
شقاقی اظهار داشت: باتوجه به کوشش های حقوقی انجام شده و با همکاری دفتر ثبت آثار وزارتخانه مستندات متقنی در این خصوص ارائه شد. همین طور نماینده دفتر حقوقی و نماینده دفتر ثبت آثار به شکل حضوری در چندین جلسه شعبه سه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری حاضر شدند و توضیحات مؤثر خودرا در ارتباط با این اثر ثبتی ارائه کردند.
وی بیان کرد: در نهایت رأی قطعی شعبه سه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال دادنامه بدوی صادر شد و خانه در ثبت ملی باقی ماند.


منبع:

1399/05/11
15:00:25
5.0 /5
1899
تگهای خبر: بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است