نتایج یك بررسی علمی نشان می دهد؛

ماسك زنندگان در مقابل كرونا احساس امنیت كاذب نمی كنند

ماسك زنندگان در مقابل كرونا احساس امنیت كاذب نمی كنند گل بخر: نتایج یك بررسی علمی در انگلیس نشان میدهد افرادی كه برای مقابله با ویروس كرونا ماسك می زنند احساس امنیت كاذب نمی كنند و اكثراً فاصله اجتماعی را رعایت می كنند.به گزارش گل بخر به نقل از نیواطلس، بررسی مذکور که توسط پژوهشگران دانشگاه های کمبریج و کالج کینگ لندن انجام شده حاکیست این تصور که افراد استفاده کننده از ماسک نسبت به رعایت دیگر اصول بهداشتی بی توجه هستند صحیح نیست و این افراد هم در زمینه شستشوی مداوم دست ها و هم در زمینه رعایت فاصله اجتماعی به اندازه کافی کوشا هستند.
در هفته های اخیر استفاده از ماسک برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در بیش از ۱۰۰ کشور جهان الزامی شده، اما برخی بیم دارند که استفاده از ماسک موجب شود افراد به خاطر حس امنیت کاذب نسبت به شستشوی دست و فاصله گرفتن از دیگران جدیت لازم را نداشته باشند.
حالا مشخص شده این تصور غلط است و انجام ۲۲ بررسی علمی در انگلیس به روش های مختلف نشان داده افرادی که ماسک نمی زنند به احتمال زیاد توجه چندانی به شستشوی مداوم دست و حفظ فاصله اجتماعی نیز ندارند.
به گفته دکتر دیوید استرین یکی از پژوهشگران این طرح افرادی که ماسک می زنند و از مزایای این کار برای حفظ سلامت خود آگاه هستند، در مورد رعایت دیگر نکات بهداشتی نیز مسئولیت پذیری بیشتری دارند و پس از رفتارهای پرخطر پرهیز می کنند.


منبع:

1399/05/07
22:33:49
5.0 /5
2270
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , دانش , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است