كشف یك مجسمه مومیایی شده مصری

كشف یك مجسمه مومیایی شده مصری گل بخر: دانشمندان با بررسی دو مومیایی باستانی مصری كوچك دریافتند، این مومیایی ها در حقیقت مجسمه و تجسمی از اساطیر مصر باستان هستند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، دو تابوت کوچک ۳۰۰۰ ساله مصری که پیش تر گمان می رفت بقایای کودکانی را در خود جای داده اند بتازگی مورد بررسی قرار گرفتند.
نتایج بررسی و آزمایشات نشان داد یکی از این تابوت ها در حقیقت مجسمه ای از جنس گل و گندم است که به شکل «ازیریس» ایزد بعد از مرگ مصریان باستان ساخته شده است.
دانشمندان با بررسی تابوت کوچکتر دریافتند اثر مومیایی شده ای که در این تابوت قرار دارد نیز بقایای یک انسان نیست و در حقیقت پرنده ای شبیه به شاهین است که به شکل «حوروس» دیگر شخصیت اساطیری مصر باستان که بعنوان ایزد فرمانروایی و آسمان ها شناخته می شد مومیایی شده است.


این دو تابوت برای سال های متوالی در موزه ملی دریانوردی لندن نگهداری می شدند. با گذشت سال ها از کشف این دو مومیایی هنوز هیچ اطلاعاتی از منشا آنها در دست نیست با این وجود کارشناسان معتقدند ممکنست این آثار بعنوان پیشکشی در مقبره یکی از فراعنه دفن شده باشند.
در مصر باستان زمانی که یک مومیایی در مقبره قرار داده می شد، در کنار مومیایی اصلی لوازم و حیوانات مومیایی شده ای را نیز در مقبره قرار می دادند تا به این وسیله بطور نمادین از فرد مومیایی شده محافظت کنند.
پرندگان خصوصاً در مصر باستان از اهمیت زیادی برخوردار بودند، چونکه بعنوان نمادی از نگهبان و محافظ شناخته می شدند و به همین دلیل برای محافظت از فراعنه در مقبره هایشان قرار داده می شدند.
منبع:

1399/04/31
13:46:30
5.0 /5
2515
تگهای خبر: آسمان , بو , پرندگان , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است