موافقت مجلس با دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی

موافقت مجلس با دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی به گزارش گل بخر نمایندگان مجلس با دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی موافقت كردند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، دو فوریت طرح مالیات بر خانه های خالی در دستور کار جلسه علنی بامداد امروز(یکشنبه) مجلس قرار گرفت که نمایندگان به آن رای دادند.
در جریان بررسی دوفوریت طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم (مالیات بر خانه های خالی) محمدرضا صباغیان بعنوان مخالف دو فوریت این طرح اظهار داشت: باید ببینیم در این حوزه چه قوانینی وجود داشته در حالیکه قوانین موجود و متعارض به همراه این دو فوریت عرضه نشده است.
وی افزود: ما با نفس کار موافقیم اما بهتر است کار بیشتری صورت گیرد و چکش کاری و پختگی لازم را داشته باشیم.
محمد حسین حسین زاده بحرینی هم در موافقت با دو فوریت این طرح اظهار نمود: ما بیشتر از نیاز کشور واحد مسکونی ساخته شده و آماده سکونت داریم و مشکل بازار مسکن ما بالابودن تقاضا نیست.
وی افزود: در دوره نهم در قانون مالیات های مستقیم ماده ای را تصویب کردیم در مورد راه اندازی سامانه اسکان و املاک، اما دولت همکاری لازم را نداشت و این قانون ۶- ۷ سال معطل ماند، بنابراین این سامانه اگر بخواهد اثربخش باشد هم باید املاک و هم اسکان خانوارها ثبت گردد که این طرح دو فوریتی به دنبال سرعت بخشیدن به این فرایند است.
علی بابایی نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی هم در مخالفت با دو فوریت این طرح اظهار داشت: اهمیت مسکن واضح و مشخص است اما نباید عجله نماییم. بهتر است نمایندگان به یک فوریت این طرح رای دهند تا در کمیسیون تخصصی بحث شود.
وی با بیان این که مبحث مسکن را نباید شعاری و فوریتی پیش برد، افزود: جامعه شعار نمی خواهد ما باید نگاه کارشناسی و عقلانی در این حوزه داشته باشیم.
مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در موافقت با دو فوریت این طرح با بیان این که کار کارشناسی لازم در اینباره انجام شده، خاطرنشان کرد: توقع مردم این است که کار جدی و درخوری در حوزه مسکن صورت گیرد ما در کمیسیون اقتصادی اعلام آمادگی می نماییم که به فوریت به این طرح رسیدگی نماییم و آنرا در دستور کار قرار دهیم.
وی افزود: ما باید باری از دوش مردم برداریم و اقدامات دیگر در حوزه مسکن هم بلندمدت است، اما تصویب این طرح می تواند در کوتاه مدت اثربخش باشد.
در ادامه دوفوریت این طرح به رای نمایندگان گذاشته شد که نمایندگان با اکثریت آرا با آن موافقت کردند.
منبع:

1399/04/23
11:47:01
5.0 /5
2420
تگهای خبر: باغ , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است