استاندار مركزی:

پاییز بدی را گذراندیم

پاییز بدی را گذراندیم به گزارش گل بخر مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته تعداد روزهای ناسالم در اراك طی پنج سال اخیر كاهشی بوده و این روند باید ادامه یابد.


سید علی آقازاده هفدهم تیرماه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی، با اشاره به اینکه طی پنج سال اخیر روند کاهش آلودگی هوای شهر اراک مطلوب بوده است، اظهار نمود: مسلما این کاهش روزهای آلوده و ناسالم در شهر اراک تصادفی نبوده و حاصل تلاش مجموعه های مختلف صنعتی، مدیریت شهری، سمن ها و... بوده است.
وی بیان کرد: در سال ۹۵ تعداد روزهای ناسالم در اراک ۱۰۵ روز بوده که در سال ۹۶ به ۶۳ روز و در سال 97 به ۴۷ روز رسید، اما در سال ۹۸ تعداد روزهای ناسالم اراک با افزایش ۱۱ درصدی به ۵۳ روز رسید.
آقازاده با اعلان اینکه پاییز بدی را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: پایداری هوا و پدیده اینورژن در پاییز و زمستان گذشته موجب تعطیلی مدارس شد، همین طور با مازوت سوزی در نیروگاه شازند مواجه بودیم که این عوامل در افزایش روزهای ناسالم اراک موثر بوده است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته که موجب نزولی شدن تعداد روزهای ناسالم در شهر اراک طی پنج سال اخیر شده است، اضافه کرد: در سال های اخیر با افزایش کیفیت بنزین مصرفی در کشور روبرو شدیم، صنایع و به ویژه ایرالکو برای رفع آلایندگی خود تلاش کردند، دو هزار هکتار فضای سبز در اطراف اراک توسط منابع طبیعی و ۶۰۰ هکتار توسط شهرداری به وجود آمده است، همین طور استفاده از مازوت را متوقف کردیم ولی اگر به شبکه گاز کشور فشار وارد شود در صورت ضرورت باید با دستور شورای تامین، مقام قضایی و نظارت محیط زیست استفاده از مازوت صورت گیرد.
استاندار مرکزی اضافه کرد: پنج دستگاه پایش آلاینده های هوا بوسیله مصوبات کارگروه توسط پتروشیمی شازند خریداری شد و باتوجه به اقدامات موثر صورت گرفته، مسیر نظارت باید ادامه یابد و از سویی باید افزایش تعداد روزهای ناسالم در سال ۹۸ را نیز جبران کرد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضربه هایی که به عرصه های مختلف وارد شد، اظهار داشت: در کنار این ضربه ها، طی چهار ماه اخیر به سبب کاهش رفت وآمدها و کاهش مصرف سوخت، اراک عنوان یکی از پاک ترین شهرهای کشور را تجربه نمود و از اول فروردین ماه تا ۱۵ تیرماه ۱۰۱ روز پاک و سالم در تاریخ این شهر به ثبت رسید.
منبع:

1399/04/17
23:39:38
5.0 /5
2355
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , بو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است