معاون وزیر كار خبر داد

ارائه تسهیلات به تعاونی ها از محل صندوق توسعه ملی

ارائه تسهیلات به تعاونی ها از محل صندوق توسعه ملی به گزارش گل بخر معاون وزیر كار اظهار داشت: برای پشتیبانی از تعاونی ها، مقرر شده از محل صندوق توسعه ملی تسهیلاتی به تعاونی ها اختصاص پیدا كند.به گزارش گل بخر به نقل از مهر، محمد کبیری در حاشیه وبینار بینالمللی تجربه نگاری الگوهای کسب و کارهای تعاونی در کشورهای منتخب که امروز با حضور وزیر تعاون برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: افزایش سقف صدور ضمانت نامه برای تعاونی ها توسط صندوق ضمانت تعاون به میزان ۷۵ درصد، امضای تفاهم نامه با معاونت علمی رئیس جمهور برای حمایت بیشتر از تعاونی های دانش بنیان و شرکت های دانش بنیان تعاونی در سراسر کشور بوسیله صندوق نوآوری و شکوفایی، بانک توسعه تعاون و افتتاح اتحادیه تعاونی های تسهیلگر سه اقدام جدید ما برای پشتیبانی از تعاونی های کشور بوده است.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در حوزه دانش بنیان مقرر شده با کمک صندوق نوآوری و بانک توسعه تعاون یک خط اعتباری برای تعاونی های دانش بنیان ایجاد شود تا تعاونگران با مراجعه به شعب بانک توسعه تعاون بتوانند تسهیلات با نرخ ترجیحی بگیرند. همین طور وزارت کار برای محرومیت زدایی بوسیله تشکیل تعاونی های روستایی و رساندن محصولات تعاونی های خُرد به بازارهای هدف بوسیله بنگاه های پیشران به وسیله اتحادیه تعاونی های تسهیلگر که شامل ۴۱ تعاونی می شود، اقدام خواهدنمود.
ارائه تسهیلات به تعاونی ها از محل صندوق توسعه ملی
کبیری در ادامه با اعلان اینکه بیش از ۹۴ هزار تعاونی در سراسر کشور داریم که ۵۴ درصد از آنها در عرصه تولید فعال می باشند، اظهار داشت: در شرایط موجود کشور و نتایج خارجی همچون شیوع ویروس کرونا و تحریم های آمریکا باید بتوانیم از ظرفیت تعاونی ها جهت افزایش تاب آوری اقتصاد، جذب سرمایه های خرد مردم و ایجاد اشتغال پایدار استفاده نمائیم.
وی اضافه کرد: برای پشتیبانی از تعاونی ها در شرایط کرونا طبق مذاکراتی که وزیر کار داشت، مقرر شد به زودی در کنار تسهیلات بانک توسعه تعاون از محل صندوق توسعه ملی نیز تسهیلاتی به تعاونی ها ارائه شود. البته تعاونی ها می توانستند جهت دریافت تسهیلات به سامانه کارا نیز مراجعه کنند.
اختصاص خط اعتباری ۱۱۰ میلیارد تومانی برای تولید لوازم بهداشتی
معاون امور تعاون وزیر کار همین طور با اشاره به فعالیت تعاونی ها در شرایط کرونا اظهار داشت: یک خط اعتباری ۱۱۰ میلیارد تومانی با همکاری صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون برای تولید لوازم بهداشتی توسط تعاونی ها در نظر گرفته بودیم.
وی اضافه کرد: به همین دلیل از اسفند سال قبل تابحال ظرفیت تولید لوازم بهداشتی تعاونی ها (گان، ماسک و …) دو برابر شده است.
1399/04/17
13:56:53
5.0 /5
2258
تگهای خبر: بهداشت , بو , دانش , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است