صدمه پذیری بافت تاریخی و ضرورت بازآفرینی بازار قدیم بوشهر

صدمه پذیری بافت تاریخی و ضرورت بازآفرینی بازار قدیم بوشهر به گزارش گل بخر بوشهر رئیس كمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر بوشهر اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر با ۳۸ هكتار وسعت مبین هویت فرهنگی، تجاری، ادبی و دریانوردی این استان است بنابراین احیای این بافت از اولویت ها است.


پویا دولابی در نشست مشترک با سرپرست شهرداری و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان با تاکید بر ایجاد تعامل بین مدیریت شهری و میراث فرهنگی در جهت حفظ بافت تاریخی و جذب گردشگران خواهان بازآفرینی بازار قدیم واقع در ضلع جنوبی بازار آهنگران شد.
وی افزود: رفع خطر بناهای در حال تخریب و استفاده از مصالح مرغوب و با کیفیت در سنگفرش و انجام جداره سازی و کف سازی های لازم و نظارت مستمر گشت تخلفات ساختمانی با عنایت به صدمه پذیری بافت ضروری می باشد.
رئیس کمیسیون عمران شورا با اشاره به اختصاص اعتبار هشت میلیارد تومانی در بودجه سال ۹۹ شهرداری جهت بافت و اعتبار ۱۲ میلیاردتومانی میراث فرهنگی برای سامان دهی بافت تاریخی بوشهر، از سرپرست شهرداری و مدیرکل میراث خواست تا با برگزاری نشست های هماهنگی، از موازی کاری و هم پوشانی طرح ها جلوگیری نمایند.
دولابی با تاکید بر ضرورت توجه به زیرساختهای لازم در بافت اظهار داشت: اگر بافت تاریخی شهر بوشهر همواره مورد توجه مسؤلان قرار می گرفت و درصدد حل مشکلات زیرساختی برمی آمدیم امروز با انبوهی از مشکلات در این بافت روبرو نبودیم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با تکمیل ۹۸ درصدی شبکه فاضلاب بافت که با موافقت شورا با ایجاد دو تصفیه خانه فاضلاب جهت بافت انجام شد شاهد یک اقدام زیر ساختی مهم در بافت خواهیم بود.
مذاکره با سازمان نظام مهندسی جهت کنترل و نظارت بیشتر در بافت، همکاری گشت ساختمانی با نیروهای میراث در جهت پیشگیری از تخلف، در زمان صدور آخر کار در بافت یکی از تائیدکننده ها میراث باشد و حضور نماینده میراث در کمیسیون ماده صد در زمان بررسی تخلفات در بافت همچون مواردی بود در این نشست عنوان شد که لازم است پیگیری در جهت اجرایی شدن آن صورت گیرد.
این عضو شورا در انتها با تاکید بر عرضه بررسی الکترونیکی نقشه ها جهت صرفه جویی در کاغذ، پیشگیری از اتلاف وقت و کاهش تجمع رجوع کنندگان با عنایت به بحران ویروس کرونا خواهان برنامه ریزی جهت سهولت و تسریع در جذب سرمایه گذار در بافت شد.
منبع:

1399/04/14
16:53:12
5.0 /5
2607
تگهای خبر: بو , دریا , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است