بازگشت شامپانزه معروف به باغ وحش ارم

بازگشت شامپانزه معروف به باغ وحش ارم اواخر اردیبهشت سال ۹۶ در باغ وحش ارم تهران بچه شامپانزه نارسی از مادر جوانش متولد شد كه به دلیل جوانی و نداشتن تجربه زایمان توانایی نگهداری از این بچه شامپانزه را نداشت و الان بعد از گذشت سه سال از مراقبت های شخصی، این شامپانزه به باغ وحش ارم بازگردانده شد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فاطمه برنا با بیان این خبر اظهار داشت: با صدور حکم قضایی یک قلاده شامپانزه سه ساله معروف به "باران" که به صورت خانگی در حال نگهداری بود، عصر روز گذشته برای ادامه زندگی به زادگاهش، یعنی مجموعه باغ وحش ارم منتقل شد.
معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با بیان این مورد که انتقال این گونه به مجموعه باغ وحش ارم نیازمند هماهنگی های لازم و سیر مراحل قانونی بوده است، اظهار نمود: با عنایت به شرایط جسمی و روحی این گونه حیات وحش و همینطور حساسیت های به وجود آمده در مورد نحوه نگهداری آن در گذشته، لازم بنظر می رسید پیش از انتقال آن به محل جدید، اقدامات قانونی و هماهنگی های لازم صورت پذیرد.
برنا همینطور در مورد سلامت جسمانی باران این شامپانزه سه ساله اظهار داشت: هم اکنون وضعیت جسمانی این شامپانزه مساعد بوده و باتوجه به نحوه زندگی گذشته آن و عادی شدن شرایط جدید، تا مدتی احتیاج به مراقبت ویژه دارد.
وی با بیان این مطلب که شامپانزه از گونه های غیر بومی بوده و نگهداری آن شرایط خاصی دارد، اضافه کرد: شامپانزه ها از گونه هایی هستند که به صورت گروهی زندگی می کنند و برای نگهداری و ادامه حیات ابتدا می بایست شرایط زیستی آن فراهم باشد ازاین رو با درنظر گرفتن شرایط خاص این گونه و احتمال ایجاد و انتقال انواع بیماری های خطرناک مشترک بین انسان و حیوان، نگهداری آنها در اماکن مسکونی غیر منطقی است.
برنا اضافه کرد: برپایه توافق بعمل آمده دامپزشک سابق ارم می تواند کماکان مسئولیت نظارت بر شرایط نگهداری باران را در باغ وحش ارم بر عهده داشته باشد.
منبع:

1399/04/06
13:54:16
5.0 /5
2556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است