مدیركل ترانزیت سازمان راهداری اعلام كرد

جزئیات بازگشایی مرز تركمنستان

جزئیات بازگشایی مرز تركمنستان به گزارش گل بخر مدیركل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: بر مبنای توافقات صورت گرفته مرز تركمنستان هفته آینده بازگشایی شده كه ارتباط تجاری ایران با ازبكستان و تاجیكستان هم بر همین مبنا برقرار می شود.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، روز گذشته گمرک اعلام نمود که مرز ترکمنستان که قرار بود ۱۲ خرداد ماه باز شود، ۲۱ خرداد بازگشایی خواهد شد. منوچهر سلمانزاده - مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای – در گفتگو با ایسنا اظهارکرد: در سه مرحله مذاکره ایران با ترکمنستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، پروتکل ها و شرایط هر دو کشور مطرح شده و دو طرف تعهدات خودشان را در حوزه بهداشتی اجرایی کردند.
وی با بیان این که ازبکستان هم بعنوان کشوری که با ما مرز مشترک ندارد و از راه ترکمنستان ارتباط برقرار می کنند در یکی از جلسات آنلاین حضور داشت، اظهار نمود: بازگشایی مرز با ترکمنستان مشروط به تعبیه تونل ها و داکت های ضد عفونی و جمع آوری پل قدیمی سرخس بود که هر دو طرف تعهدات خویش را در این حوزه اجرا کردند و چند روز پیش ویدئو کنفرانس دیگری هم برقرار شد.
مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در ویدئو کنفرانس اخیر برگزار شده بین ایران و ترکمنستان تعهدات اجرا شده هر دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همانگونه که قرار بود داکت های ضدعفونی در حوزه جاده ای و ریلی راه اندازی شد.
سلمانزاده اظهار داشت: قرار شده تا هفته آینده پل قدیمی سرخس جمع آوری و پل جدید آن بازگشایی و افتتاح شود و به محض انجام این کار روابط تجاری ایران و ترکمنستان در مرزهای ریلی و جاده ای برقرار شود. بین ایران، ازبکستان و تاجیکستان هیچ مشکلی وجود ندارد و این دو کشور هم منتظر بازگشایی مرز ترکمنستان و ایران هستند.
مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: در هفته ای که گذشت مذاکراتی بین ایران و گرجستان و ایران و عراق برای بازگشایی مرزها صورت گرفته اما اقدام عملی در این حوزه صورت نگرفته است.1399/03/14
21:58:41
5.0 /5
2490
تگهای خبر: بهداشت , بو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است