۲۰ درصد از جنگل های استرالیا در آتش سوخته اند

۲۰ درصد از جنگل های استرالیا در آتش سوخته اند به گزارش گل بخر نتایج یك مطالعه تازه نشان داده است كه بیشتر از ۲۰ درصد از جنگل های استرالیا در آتش سوزی های اخیر این كشور طعمه حریق شده اند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی های جدید در آتش سوزی های فصل تابستان در استرالیا بیشتر از ۲۰ درصد از جنگل های این كشور در آتش سوختند كه به قول كارشناسان این وسعت از حریق های جنگلی در سطح جهان بی سابقه بوده است.
در این بررسی آمده است: حدود ۲۱ درصد از مجموع مناطق پوشیده شده از جنگل های استرالیا به غیر از تاسمانی تابحال در آتش سوزی های سال ۲۰-۲۰۱۹ سوخته اند.
به قول كارشناسان این رقم ۲۱ درصدی در تضاد شدید با میزان آتش سوزی های جنگلی در قاره های دیگر طی این بازه زمانی است كه در بیشتر قاره ها و گونه های جنگلی حدود چهار تا پنج درصد بوده است. همینطور یك مورد استثناء برای جنگل های گرمسیری و نیمه گرمسیری در آسیا و آفریقا وجود دارد كه نشان داده است در دوره ای ۲۰ ساله هشت تا ۹ درصد از پوشش های جنگلی از بین رفته اند.
به گزارش روزنامه گاردین، در این گزارش تاكید گردیده است این رقم ۲۱ درصد تقریبی است چونكه اطلاعات موجود شامل آتش سوزی های منطقه تاسمانی نیست همینطور حریق جنگلی در استرالیا همچنان ادامه دارد.
منبع:

1398/12/07
17:02:24
5.0 /5
3757
تگهای خبر: بو , جنگل , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است