هشدار زرد هواشناسی برای جنوب کشور

هشدار زرد هواشناسی برای جنوب کشور به گزارش گل بخر، ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش باد و در پی آن افزایش ارتفاع امواج درجنوب کشور و خطر غرق شدن شناورها هشدار داد.سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج بین۱ تا ۱.۵ متر درنواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان از بامداد تا اواخر وقت سه شنبه( ۲۹ فروردین) آگاهی داد.
بر اثر این مخاطره جوی احتمال غرق شدن شناورهای کوچک و متوسط صیادی و گردشگری، غرق شدن شناورهای نیمه سنگین و اختلال در تردد شناورهای سنگین و فوق سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به حوضچه بنادر و لطمه دیدن شناورهای سنگین پیش بینی می شود.
سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی احتیاط در عملیات تفریحی خصوصاً غواصی و شنا، احتیاط در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و قایق های صیادی، مسافربری و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیش گیری از هر گونه خسارت به تورهای صیادی واحتیاط در کارهای دریایی در سواحل و دور از سواحل را سفارش می کند.
هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند. بیشتر بخوانید: پیش بینی آب وهوای تهران طی روزهای آینده
۲۳۳۲۳۶


منبع:

1402/02/01
16:13:02
5.0 /5
316
تگهای خبر: باد , بو , تردد , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است