سازمان هواشناسی هشدار داد

بارش باران در سه استان

بارش باران در سه استان سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران در سه استان جنوبی و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس تا 2 متر هشدار داد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: دوشنبه (۸ آبان ماه) بارش باران همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال تگرگ برای استانهای هرمزگان، جنوب کرمان، غرب و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

از اثرات حاکمیت این شرایط جوی می توان به لغزندگی جاده ها، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال برخورد صاعقه و احتمال تاخیر در پروازها اشاره نمود بدین سبب نسبت به احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه ها، اجتناب از اتراق در اطراف مسیل ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات، آمادگی و اقدامات دستگاه های اجرائی برای پیش گیری از آبگرفتگی معابر و بازگشایی دهانه پل ها و آبروها سفارش می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری با اشاره به وزش باد آورده است: در این شرایط جوی افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی از ۱ تا ۱/۵ متر و در نواحی فراساحلی تا ۲ متر شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ آذرماه) در خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر و غرب هرمزگان و دوشنبه (۸ آذرماه) برای خلیج فارس و تنگه هرمز، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و هرمزگان دور از انتظار نیست.

در این شرایط احتمال لطمه به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورهای کوچک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در کارهای دریایی وجود دارد بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی خصوصاً تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می کند.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


1400/09/06
20:49:52
5.0 /5
390
تگهای خبر: باد , باران , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است