تشدید آتشسوزی های جنگلی در جنوب اسپانیا

تشدید آتشسوزی های جنگلی در جنوب اسپانیا به گزارش گل بخر به دنبال تشدید آتشسوزی های جنگلی در اسپانیا، سکنه شش شهر و روستا در منطقه ساحلی جنوب این کشور معروف به ˮاندلسˮ مجبور به تخلیه خانه های خود شده اند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، تشدید حریق های جنگلی در اسپانیا، سکنه شش شهر و روستای دیگر واقع در منطقه خودمختار اندلس در جنوب این کشور را مجبور به ترک خانه هایشان کرده و این در شرایطی است که مقامات محلی هم یک واحد نظامی را به منظور مهار هرچه زودتر آتشسوزی که درحال نزدیک شدن به منطقه تفریحی "کاستا دل سول" بوده، اعزام کرده اند.
این آتشسوزی جنگلی که وزش بادهای شدید، آنرا شعله ور تر کرده از روز چهارشنبه در ناحیه کوهستانی و تفریحی"سیرا برمجا" در جنوب اسپانیا شروع و سبب کشته شدن یکی از نیروهای امدادی و تخلیه الزامی ۲۰۰۰ نفر از سکنه مناطق درگیر با این حریق شده است.
فیلمهای انتشار یافته توسط نیروهای امدادی محلی نشان می دهند که آتش نشانان در کوشش برای مهار این حریق در مناطق خشک و جنگلی هستند.
گزارش ها حاکیست، تیم های امدادی روز گذشته (یکشنبه) مردم را از شهرها و روستاهای "ژوبریک"، "فراهان"، "پوجرا"، "آلپاندر" و "جوزکار" واقع در جنوب این کشور تخلیه کردند و این در شرایطی است که پنج منطقه دیگر هم روز جمعه تخلیه شده بودند.
بنابر گزارش های رسمی، این آتشسوزی بیشتر از ۶۰۰۰ هکتار از اراضی این کشور را تحت تأثیر قرار داده است.
به گزارش گل بخر به نقل از گاردین، یکی از مقامات محلی روز جمعه اعلام نمود: به نظر می آید این آتشسوزی عمدی بوده و بازرسان درحال بررسی جزئیات بیشتر این حادثه هستند.
منبع:

1400/06/23
10:44:23
5.0 / 5
240
تگهای خبر: باد , بو , جنگل , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است